GÓRA

24.03.2016 r, Ćwiczenia w aparatach ochrony dróg oddechowych – fotorelacja.

cw3

Więcej zdjęć – „czytaj dalej”

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

19.03.2016 r, Etap powiatowy OTWP.

W dniu 19.03.2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Nasze Miasto i Gminę Margonin reprezentowało 6 uczestników w składzie: Alicja Hermaszewska, Marta Simińska, Sandra Stachowiak, Jakub Hermaszewski, Adrian Bąk, Jakub Podolski. 
OTWP

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

05.03.2016 r, Eliminacje miejsko – gminne OTWP w Margoninie.

W dniu 05.03.2016 roku, w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie odbyły się eliminacje miejsko – gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowane przez druhów OSP Margonin. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Margonin, Pana Janusza Piechockiego. W zmaganiach udział wzięli uczniowi z Zespołu Szkół w Margoninie, ze Szkoły Podstawowej z Lipin, Szkoły Podstawowej z Radwanek oraz druhowie z OSP Zbyszewice, OSP Próchnowo oraz OSP Margonin.

DSC07039

Fotorelacja poniżej.

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

29.08.2015 r, Egzamin dla sekcji MDP Margonin.

W dniu 29.08.2015 roku, 6-ciu druhów z Sekcji MDP OSP Margonin odbyło egzamin sprawdzający ich umiejętności nabyte przez okres członkostwa w Sekcji MDP.
Egzamin składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część praktyczną egzaminu przeprowadziliśmy na terenie strażnicy WOPRu w Margoninie.

MDP3

Egzamin dla sekcji MDP Margonin

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

07.08.2015 r, Ćwiczenia sekcji MDP Margonin.

W dniu 07.08.2015 roku na terenie siedziby WOPR Margonin odbyły się kolejne ćwiczenia dla sekcji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Margonin. Tematem ostatnich zajęć było ratownictwo wodne. Pod okiem ratowników margonińskiego WOPRu Jakuba Żywickiego (strażaka naszej OSP) oraz Mateusza Łukaszczyka, młodzi strażacy ćwiczyli podstawowe działania związane z ratownictwem wodnym.

Ćwiczenia MDP

Ćwiczenia sekcji MDP z ratownictwa wodnego

Poniżej krótka foto relacja z zajęć – kliknij czytaj dalej

Foto: Kinga Hejle.

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

25.07.2015 r, Pokazy dla uczestników obozu strażackiego w Kamienicy

Dnia 25.07.2015 roku, sekcja MDP z naszej jednostki wraz z opiekunami udała się do Kamienicy, gdzie odbywał się jak co roku obóz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Budzyń. Nasza wizyta składała się z dwóch części: pogadanki nt bezpieczeństwa, codziennej  służby z jaką zmagają się strażacy podczas działań ratowniczo – gaśniczych, oraz z pokazu przygotowanego przez sekcję MDP. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w spotkaniu z młodymi adeptami pożarnictwa.

Poniżej fotorelacja – kliknij „więcej”

Tekst: Rafał Heimann,

Zdjęcia: Wiktoria Gapińska, Roksana Piotr.

1

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

09.07.2015 r, Zajęcia dla MDP OSP Margonin – fotorelacja.

Dnia 09.07.2015 roku, nad jeziorem margonińskim odbyły się kolejne zajęcia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Margonin. Głównym tematem zajęć było prowadzenie działań gaśniczych na terenach leśnych(taktyka, budowa zasilania wodnego, sposoby przetłaczania wody, budowa linii gaśniczych). Poniżej krótka fotorelacja z naszych zajęć.

Zdjęcia: Rafał Heimann.

1

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

08.07.2015 r, Pokaz dla MDP z gminy Mszana Dolna.

W dniu 08.07.2015roku mieliśmy miłą okazję kolejny raz spotkać się z młodzieżą należącą do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz wychowawców z zaprzyjaźnionej gminy Mszana Dolna (pow. Limanowski), którzy jak co roku w okresie wakacji odwiedzają naszą gminę.
Oprócz wypoczynku i wakacyjnych zabaw, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w pokazie przygotowanym przez naszych strażaków. Oprócz zapoznania się z naszym wozem bojowym oraz sprzętem ratowniczym, młodzi adepci zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Tutaj nasi młodzi druhowie z MDP Margonin zaprezentowali mały pokaz ratowniczy dla uczestników. Następnie zaprezentowaliśmy działania gaśnicze jak i oczywiście w taką wakacyjną pogodę tradycyjny pokaz wodny. Na koniec kierownik grupy Prezes Honorowy jednostki OSP Lubomierz dh Piotr Doll, podziękował nam za przybycie jak i kolejny rok owocnej współpracy.
My również serdecznie dziękujemy za miłe słowa kolejny rok współpracy i zapraszamy na kolejne wakacje do Margonina.

Tekst: Filip Hermaszewski
Foto: Rafał Heimann.

2

(więcej…)

Czytaj dalej
GÓRA

18.04.2015 r, Eliminacje wojewódzkie OTWP w Gołuchowie.

W dniu 18.04.2015 r na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie (pow. pleszewski) odbyły się Wielkopolskie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasz powiat chodzieski reprezentowała trójka zwycięzców eliminacji powiatowych, wśród nich druh z naszej jednostki Jakub Hermaszewski.
Możemy poinformować, że druh Jakub zdobył 8 miejsce na 32 uczestników w swojej grupie wiekowej (gimnazjum).
Serdecznie gratulujemy Jakubowi!!!

11

Czytaj dalej
GÓRA

11.04.2015 r, Ćwiczenia MDP z pianą gaśniczą.

Dnia 11.04.2015 roku odbyły się zajęcia dla sekcji MDP w Margoninie. Tematem zajęć były piany gaśnicze. Po teoretycznym wstępie przyszedł czas na praktykę. Poniżej prezentujemy Państwu kilka zdjęć z powyższych zajęć.

Zdjęcia: Filip Hermaszewski.

4 5 6 7 8 9 10

Czytaj dalej