GÓRA

09.03.2016 r, godzina 07:13 Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 193 z Margonina do Studziec.

Dnia 09.03.2016 roku o godzinie 07:13 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży zadysponował zastęp z naszej jednostki do wypadku drogowego na trasie Margonin – Studźce. Do działań udał się niezwłocznie jeden zastęp z naszej jednostki, jeden zastęp z JRG PSP w Chodzieży, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Chodzieży. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że na skutek trudnych warunków na drodze kierująca Citroenem Xsara straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu.

IMG_20160309_075745W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała urazu głowy. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej oraz pomocy ZRM, odłączeniu akumulatora w pojeździe, zabezpieczeniu poduszki powietrznej kierowcy, kierowaniu ruchem a także pomocy w wyciągnięciu pojazdu z rowu. W działaniach trwających około 1,5 godziny udział brał jeden zastęp GBA 2,5/16 Man z OSP KSRG Margonin (zastęp z JRG PSP w Chodzieży zawrócony do jednostki), Zespół Ratownictwa Medycznego z Chodzieży, patrol Policji oraz Pomoc Drogowa.

IMG_20160309_075728 Tekst&zdjęcia: Rafał Heimann.


 

UWAGA!!!
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Komentowanie wyłączone.