GÓRA

05.03.2016 r, Eliminacje miejsko – gminne OTWP w Margoninie.

W dniu 05.03.2016 roku, w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie odbyły się eliminacje miejsko – gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowane przez druhów OSP Margonin. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Margonin, Pana Janusza Piechockiego. W zmaganiach udział wzięli uczniowi z Zespołu Szkół w Margoninie, ze Szkoły Podstawowej z Lipin, Szkoły Podstawowej z Radwanek oraz druhowie z OSP Zbyszewice, OSP Próchnowo oraz OSP Margonin.

DSC07039

Fotorelacja poniżej.

Na początku każdy z uczestników musiał rozwiązać test jednokrotnego wyboru.
Po sprawdzeniu testów przyszedł czas na II etap turnieju w postaci odpowiedzi ustnych, w których uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, prezentując bardzo wysoki i  wyrównany poziom. Ostatecznie zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
kategoria I – szkoła podstawowa:
1.Alicja Hermaszewska / OSP Margonin,
2.Marta Simińska / SP Radwanki,
3.Weronika Gniot / SP Lipiny,
kategoria II – gimnazjum:
1.Jakub Hermaszewski / Zespół Szkół Margonin / OSP Margonin,
2.Sandra Stachowiak / OSP Margonin,
3.Jakub Niespodziany / OSP Margonin,
kategoria III – szkoła ponadgimnazjalna:
1.Jakub Podolski / OSP Margonin,
2.Adrian Bąk / OSP Margonin,
3.Weronika Augustyniak / OSP Próchnowo,

Po ogłoszeniu wyników nastąpiło wręczenie nagród, przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy Margonin oraz naszą jednostkę.
Osoby, które zajęły miejsca 1-2 w każdej kategorii wiekowej będą reprezentowały naszą gminę na szczeblu powiatowym OTWP w Chodzieży, który odbędzie się 19.03.2016 roku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Dziękujemy wszystkim opiekunom za przygotowanie zawodników do turnieju. Podziękowania składamy również Urzędowi Miasta i Gminy w Margoninie, za ufundowanie głównych nagród dla zwycięzców, pomocy w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników oraz dyrekcji MGOK za pomoc w organizacji turnieju.

Tekst&zdjęcia: Rafał Heimann.

Komentowanie wyłączone.